Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Olśnij wszystkich swoją urodą

Leczenie chrapania

Chrapanie to wibracja języczka i podniebienia miękkiego podczas wdechu. Najczęściej występuje podczas snu. Choć nie zagraża życiu, może być objawem groźnego bezdechu sennego. Chrapanie może utrudniać sen osobie dotkniętej tym problemem i innym, śpiącym w pobliżu. Ocenia się, że około 30% dorosłych ludzi chrapie.
Przyczyną chrapania jest utrudniony przepływ powietrza przez drogi oddechowe, co powoduje turbulencje wprawiające podniebienie i języczek w drgania.

Jak leczyć chrapanie?

W Revival Clinic proponujemy Bezinwazyjne leczenie chrapania – NightLase™
NightLase to szybka i bezinwazyjna metoda podnosząca jakość snu pacjenta. Zabieg NightLase, dzięki zastosowaniu promieniowania lasera Er:YAG Fotona o delikatnym, powierzchownym działaniu, zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania.

Do zabiegu nie jest wymagane żadne znieczulenie. W czasie zabiegów NightLase światło lasera
podgrzewa tkankę, powodując kontrakcję kolagenu, a co za tym idzie usztywnienie tkanki. To z kolei ma wpływ na złagodzenie wibracji miękkich części podniebienia wraz z języczkiem oraz zmniejszenie występowania bezdechów.
Pełna procedura zabiegowa składa się z trzech odrębnych zabiegów wykonywanych w czasie 6 tygodni. Na pojedynczy zabieg składa się faza wstępna oraz finalna.

chrapanie1

Zabieg polega na naświetlaniu kolejnych obszarów jamy ustnej, zgodnie z parametrami zamieszczonymi w powyższej tabeli.

W pierwszej kolejności jest to podniebienie miękkie, wraz z języczkiem (2, 4). Następnie przechodzimy na obszar przedniego łuku podniebienno-językowego (1,3), tylnego łuku podniebiennojęzykowego wraz z migdałkami (5,6), a w końcu na obszar boczny języka oraz jego podstawę (7, 8).

chrapanie2

 

Rezultaty Zabiegowe

chrapanie3

Rezultaty zabiegowe zostały ocenione na podstawie ankiet pacjenta, a także badań przeprowadzonych przy użyciu polisomnografii (Klinika Uniwersytecka Golnik, Słowenia). U wszystkich pacjentów poddanych terapii stwierdzono poprawę już po pierwszym zabiegu. U większości pacjentów drugi zabieg dał doskonałe lub bardzo dobre rezultaty, u około 20% stwierdzono dobry rezultat. Rezultat zabiegów utrzymuje się przez okres do jednego roku. W przypadku stwierdzenia nawrotów chrapania należy przeprowadzić kolejną sesję zabiegową.

Olśnij wszystkich swoją urodą

Leczenie chrapania

Proponowany zabieg leczniczy polega na skierowaniu wiązki lasera na tkanki gardła, aby w mechanizmie tworzenia podśluzówkowych mikroblizn doprowadzić do ich ustabilizowania. Zabieg jest niebolesny, mało inwazyjny i bezpieczny.

Więcej informacji

Umów wizytę

Badź naturalnie piękna

Zadzwoń 537 10 10 18