Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Olśnij wszystkich swoją urodą

NOWOŚĆ! Depilacja laserem LINSCAN

NAJEFEKTYWNIEJSZY NA ŚWIECIE LASER DIODOWY DO EPILACJI LASEROWEJ

Laser diodowy LINSCAN 808 nm zdobył serca czytelniczek magazynu Cosmopolitan i otrzymał nagrodę Prix de Beaute jako najlepszy zabieg medycyny estetycznej 2015 roku.

Czym laser LINSCAN wyróżnia się na tle innych urządzeń?

Laser diodowy LINSCAN 808 nm oferuje innowacyjne skanowanie liniowe, które powoduje pracę na różnych głębokościach skóry w celu wychwycenia melaniny (barwnika we włosie). Urządzenie jest przeznaczone do usuwania zarówno włosów ciemnych, jak i jasnych mieszków włosowych.

Obecnie jest to najefektywniejszy system laserowy. Laser LINSCAN podbił rynek w Polsce oraz  na świecie poprzez swoją efektywność przy usuwaniu włosów. Jest to jedyny taki laser z technologią skanowania linearnego.

Dodatkową zaletą lasera LINSCAN jest tryb MCT (MOTION CONTROL TECHNOLOGY), czyli bezbolesne usuwanie owłosienia.

Działanie lasera diodowego LINSCAN 808 nm

Zasada skanowania liniowego opiera się na skanowaniu obszaru o powierzchni 7,5 cm przy równomiernym deponowaniu energii w tkance oraz wychwytywaniu na różnych głębokościach naszego włosa. Proces skanowania jest bardzo szybki i zajmuje około 0,5–1,0 sekundy i przypomina w działaniu kserokopiarkę. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie lekkie ciepło na skórze.

Dodatkowo laser ma możliwość rozdzielenia pola zabiegowego na mniejsze powierzchnie. Jest to wykorzystywane w usuwaniu włosów z miejsc trudno dostępnych. LINSCAN dodatkowo posiada bardzo wysoką moc, dokłanie 100 J/cm², co gwarantuje dużą wydajność zabiegu i zwiększa szybkość pracy.

Usunięcie owłosienia poprzez skanowanie liniowe

Duży obszar skanowania wymaga zaledwie kilku przyłożeń głowicy, co pozwala na osiągnięcie bardzo krótkiego czasu zabiegu (plecy ok. 15–20 min.). Jeśli skupimy się na większym obszarze zabiegowym, takim jak np. nogi, to czas zabiegu wyniesie ok. 30 min.

Mniejsze powierzchnie zabiegowe, np. pachy, to czas ok. 5 min. Dzięki skanowaniu liniowemu usuwanie owłosienia jeszcze nigdy nie było takie proste i skuteczne.

Bezpieczeństwo stosowania lasera diodowego LINSCAN

Laser diodowy 808 nm LINSCAN jako jedyny system na świecie posiada technologię MCT, czyli technologię bezbolesnego usuwania owłosienia, która wprowadza laserową epilację na nieosiągalny do tej pory poziom komfortu pacjenta. Laser LINSCAN dzięki zastosowaniu specjalnego systemu chłodzenia zdecydowanie zmniejsza ryzyko dolegliwości bólowych podczas zabiegu. Podczas skanowania danej partii zabiegowej kryształ zabiegowy mocno schładza dany obszar, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

Jak długo trwa zabieg usuwania owłosienia?

Wszystko jest uzależnione od obszaru zabiegowego, jaki chcemy poddać terapii. Podczas zabiegu kosmetolog wykonuję próbę uczuleniową na małym obszarze zabiegowym, aby sprawdzić, czy dany pacjent nie jest uczulony na światło laserowe. Następnie jeśli wszystko jest ok, to kosmetolog przystępuje do zabiegu. Średni czas epilacji laserowej pach wynosi ok. 5 min. Jeśli skupimy się na plecach, to ten czas wyniesie ok. 30 minut.

Skuteczność terapii w usuwaniu owłosienia

Testy kliniczne przeprowadzone przez prof. dra Uwe Paascha z Uniwersytetu w Lipsku dowodzą, że laser diodowy LINSCAN ze skanowaniem liniowym osiąga najwyższą efektywność w zabiegach usuwania owłosienia.

Kluczową różnicą pomiędzy laserem LINSCAN a innymi systemami stanowi zintegrowany system chłodzenia. Jego największą zaletą jest wysoka moc, która zdecydowanie zmniejsza ryzyko dolegliwości bólowych podczas zabiegu.

CYKL WZROSTU WŁOSA


ETAPY WZROSTU WŁOSA

1. Faza anagenu jest aktywną fazą włosa i rozciąga się od zakończenia fazy nieaktywnej, telogenu.

Anagen obejmuje całkowity odrost lub regenerację niższej, cyklowej części mieszka, czyli tworzenie trzonu włosa. Komórki naskórka znajdujące się wokół brodawek skórnych tworzą macierze okołokomorowe lub korzeń włosa. Komórki te stale dzielą się i gdy utworzone zostaną nowe komórki, pchają starsze ku górze, ostatecznie całkowicie je wypychając. Podczas tej fazy włos rośnie około 1 cm w ciągu 28 dni.

Fazy anagenu dzielimy na etapy:

  • etap I – wzrost brodawek skórnych i rozpoczęcie aktywności mitotycznej w zarodkowanym nabłonku pokrywającym
  • etap II – komórki macierzyste cebulki otaczają brodawki skórne i rozpoczynają różnicowanie, zmieniająca się cebulka rozpoczyna zejście wzdłuż włóknistej struktury
  • etap III – komórki macierzyste cebulki wykazują zróżnicowanie we wszystkich częściach mieszka
  • etap IV – melanocyty macierzy są reaktywowane
  • etap V – trzon włosa wyłania się i wypiera włosy telogenowe
  • etap VI – nowy trzon włosa wyłania się z powierzchni skory

2. Faza katagenowa

Ten cykl to okres regresji lub przejścia, włosy przygotowują się do wypadnięcia. Kiedy włos wchodzi w fazę katagenową, brodawki skórne kurczą się, a komórki przechodzą w stan nieaktywny. Bez stymulacji komórek brodawki skórnej włókna włosów, jak również pochewki korzeni, przestają rosnąć.

3. Faza telogenowa 

Podczas tego cyklu włosy odpoczywają i nie rosną. Po wejściu w fazę telogenową brodawki skórne zostają zamknięte w skórze właściwej i włókno włosa można łatwo wyciągnąć podczas mycia lub czesania. Kiedy włosy przechodzą z fazy telogenowej do anagenowej (wzrost), a stare włókna włosa jeszcze nie wypadły, zostaną wyparte przez nowe włókna włosa rosnące pod nimi.

Jak możemy zniszczyć komórki macierzy włosa?

Światło jest absorbowane w chromoforze – melaninie włosa, która jest naszym głównym celem. Za pomocą impulsu, który jest wystarczająco długi, aby podgrzać melaninę do punktu, kiedy ciepło rozprasza się po całym mieszku włosa i niszczy komórki macierzyste. Im grubszy włos, tym dłuższy impuls należy wybrać.

TECHNOLOGIA LINIOWEGO SKANOWANIA

LINIOWE SKANOWANIE: mała wiązka laserowa o długości 1 mm oraz szerokości 15 mm skanuje obszar zabiegowy o powierzchni 50 mm x 15 mm (wielkość głowicy)

SKANOWANIE LINIOWE ŁĄCZY 2 ZALETY:

  • DUŻA KONCENTRACJA MOCY W WIĄZCE LASERA = KRÓTKIE IMPULSY + WYSOKA FLUENCJA
  • DUŻY OBSZAR ZABIEGOWY = KRÓTKI CZAS ZABIEGU

Umów wizytę

Badź naturalnie piękna

Zadzwoń 537 10 10 18